Firmy farmaceutyczne zwolnione od odpowiedzialności przez Rząd USA

Rząd USA zapewnił immunitet firmom farmaceutycznym, produkującym szczepionki przeciw grypie : Baxter i Novartis (Novartis odpowiedzialna jest za zgon 21 bezdomnych w Grudziądzu po przeprowadzonych na nich testach szczepionki przeciw ptasiej grypie) na wypadek powikłań lub zgonów wskutek podania nowych szczepionek na świńską grypę.

Od odpowiedzialności zostały również zwolnione firmy produkujące leki wspomagające leczenie grypy : Bayer (producent preparatu Tamiflu) i Glaxo Smith Kline (producent preparatu Relenza).

Oznacza to, że nie będzie można pociągnąć do odpowiedzialności żadnej z tych firm, za ew. śmierć ludzi i powikłania zdrowotne. Nie będzie można im wytoczyć procesów o odszkodowania, i to wszystko ma miejsce zanim szczepionki w ogóle trafiły na rynek.

Takie posunięcie można tłumaczyć chyba tylko tym, że zarówno rządy jak i koncerny wiedzą, że będzie duża śmiertelność u osób, którym poda się szczepionkę…

Na zwolnienie firm farmaceutycznych z odpowiedzialności w szczególnych wypadkach pozwala Amerykanom akt prawny z 2006 roku Public Readiness i Emergency Preparedness Act (PREP Act).

http://www.pro-life.org.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s