Jerozolima: młodzi nadzieją sprawiedliwości i pokoju

Młodzież z całego świata mobilizuje się do wspólnej modlitwy o pokój w Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w tysiącu miast 31 stycznia, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Bosko. Z tej okazji do organizatorów i uczestników drugiego międzynarodowego dnia modlitw o pokój w Ziemi Świętej specjalne przesłanie skierował bp Mario Toso, sekretarz papieskiej Rady Iustitia et Pax. Zachęca w nim młodzież do wpatrywania się w Chrystusa, który może dać człowiekowi i światu prawdziwy pokój.

„Patrzcie ufnie na Chrystusa, Nowego Człowieka oraz na dzień jutrzejszy, ponieważ wy młodzi jesteście nadzieją przyszłości opartej na sprawiedliwości i pokoju. Autentyczny pokój – podkreśla sekretarz Papieskiej Rady Iustitia et Pax – nie jest wyłącznie owocem ludzkich wysiłków. Jest on przede wszystkim darem Pana Boga i konsekwencją wiary w Niego”.

W tekście przypomina się nienawiść i przemoc, które dotkliwie ranią ludzką rodzinę. Wobec niesprawiedliwości i konfliktów nikt nie może pozostać obojętnym, ponieważ wszyscy, a zwłaszcza chrześcijanie, są powołani do budowania pokoju.

Międzynarodowy dzień modlitw o pokój w Ziemi Świętej pokazuje, iż w świecie, którego sytuacja nie napawa optymizmem, młodzi chrześcijanie chcą być znakiem nadziei, nie ulegania zwątpieniu oraz konsekwentnej modlitwy o pokój.

Drugi międzynarodowy dzień modlitw o pokój zaangażuje młodzież z 1000 miast całego świata. Celebracje Mszy, adoracje eucharystyczne oraz czuwania modlitewne odbędą się między innymi w Jerozolimie, Betlejem, Rzymie, Paryżu, Londynie, Moskwie, Nowym Jorku oraz wielu innych miejscach Europy, Azji, Afryki i Ameryki. Organizatorem inicjatywy jest apostolstwo „Młodzi w obronie życia”, włoskiego zrzeszenia „Papaboys” oraz międzynarodowej sieci wspólnot adoracji eucharystycznej.

J. Kraj OFM, Betlejem

Radio Watykańskie

Strona Stowarzyszenia Papaboys w Polsce

http://www.papaboys.it/ (ITA)

http://youthfl.org/pol/home_page_pol.html (POL)

http://www.adorazione.org/home.html (ITA)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s