Anioł Pański: „proście o pokój dla Jeruzalem”

Temat Ziemi Świętej i pokoju powrócił na zakończenie liturgii, podczas modlitwy Anioł Pański. „W tej chwili naszymi myślami i sercem w sposób szczególny przenosimy się do Jerozolimy, gdzie dokonało się Misterium Paschalne – powiedział Benedykt XVI. – Jestem głęboko zasmucony niedawnymi konfliktami i napięciami, do jakich ponownie doszło w tym mieście. Jest ono duchową ojczyzną chrześcijan, żydów i muzułmanów, proroctwem i obietnicą powszechnego pojednania, którego Bóg pragnie dla całej rodziny ludzkiej. Pokój jest darem, który Bóg powierza ludzkiej odpowiedzialności, aby krzewił go poprzez dialog i poszanowanie praw wszystkich, poprzez pojednanie i przebaczenie. Módlmy się, aby wszyscy odpowiedzialni za los Jerozolimy z odwagą podjęli drogę pokoju i nią wiernie podążali” – apelował Ojciec Święty.

Główne rozważanie na Anioł Pański Benedykt XVI poświęcił genezie Światowych Dni Młodzieży. 25 lat temu, nawiązując do oenzetowskiego Roku Młodzieży, Jan Paweł II zwrócił się do młodego pokolenia z pamiętnym apelem o publiczne wyznanie wiary w Chrystusa, który „wziął na siebie sprawę człowieka”. Od tamtej pory inicjatywa ta stała się prawdziwym pielgrzymowaniem młodych za Chrystusem po całym świecie. Dziś ponawiam ten apel Jana Pawła II wobec nowego pokolenia do dania świadectwa łagodną i jasną mocą prawdy, aby ludziom trzeciego tysiąclecia nie zabrakło prawdziwego wzoru życia: Jezusa Chrystusa – stwierdził Benedykt XVI.

„Pozdrawiam pielgrzymów polskich, szczególnie młodych, którzy przybyli do Rzymu z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Raz jeszcze zadajemy Chrystusowi pytanie: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” (Mk 10, 17). Przeżycia Wielkiego Tygodnia, które w szczególny sposób ukazują wielką miłość Boga do człowieka, niech pomogą nam znaleźć właściwą odpowiedź. Życzę wszystkim głębokiej zadumy nad męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa”.

Pozdrawiając młodych Włochów Papież zachęcił ich do służenia najsłabszym i najbardziej pokrzywdzonym przez los w społeczeństwie. Przypomniał przy tej okazji o przypadającym 2 kwietnia oenzetowskim dniu osób autystycznych i zapewnił o swej modlitwie w ich intencji.

tc, se/rv

Radio Watykańskie

Strona Stowarzyszenia Papaboys w Polsce

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s